Politikų komunikacija socialiniuose tinkluose arba apie ką jie bendrauja facebook‘e

Šiandien tikriausiai dauguma iš mūsų žino kas per daiktas yra tie socialiniai tinklai. Juk daugelis iš mūsų turime susikūrę profilį facebook‘e, o gal ir twitter‘yje. Mes ten aktyviai dalinamės savo nuotraukomis, video ar tiesiog parašome savo profilio sienoje bet kokią, mums tuo metu į galvą šovusią  mintį, bei komentuojame kitų įrašus.  Tačiau norėtųsi apžvelgti vieną įdomų reiškinį, kuris vyksta socialiniuose tinkluose, o konkrečiai facebook tinkle. Tas reiškinys yra politikų komunikacija. Šį kartą aš norėčiau apžvelgti trijų politikų, jau buvusių Seimo narių – Agnės Zuokienės, Sauliaus Stomos ir Dailio Alfonso  Barakausko – komunikaciją facebook tinklalapyje. Tokį mano pasirinkimą lėmė tai, jog šie politikai bendrauja aktyviai ir išskirtinai. Kadangi jie komunikuoja itin aktyviai, tad šį kartą aš norėčiau apžvelgti tik lapkričio mėnesio komunikaciją.

Kadangi moterims visada yra suteikiama pirmenybė, pavyzdžiui  praleidžiant jas pro duris, tad ir šį kartą laikysimės šios taisyklės ir pirma aptarsime A. Zuokienės  komunikaciją facebook tinklalapyje. Agnė Zuokienė – buvusi Seimo narė, skandalingai pagarsėjusio Vilniaus mero Artūro Zuoko žmona, aktyvi visuomenės veikėja ir daugiavaikė mama. Ši moteris būdama tokia užsiėmusi atrodo net negalėtų atrasti laiko aktyviai gyventi internetinėje erdvėje. Tačiau ji tam laiko turi, ir net labai daug. Ponia Zuokienė savo paskyroje su savo draugais dalinasi ne tik politinėmis ar socialinėmis temomis, bet nevengia pasidalinti ir savo šeimos gyvenimo detalėmis. Pavyzdžiui, visai neseniai Agnė Zuokienė savo 4998 –  iems draugams parašė apie savo įspūdžius, perskaičius knygą „Putino nafta“ apie M. Chodorkovskį. Šioje savo žinutėje ji nepamiršo ir paminėti/pasigirti, jog „<…>kiek karališkų šeimų atstovų ar itin daug pasiekusių žmonių bebūtų viešėję mano namuose – susitikimas su M.Chodorkovskiu išliks kaip absoliučiai vienas įsimintiniausių mano gyvenime.“.

Agnė Zuokienė yra be galų ilgų įrašų autorė. Labai retai jos įrašai tebūna 2 – 3 sakinių. Pradėjusi savo įrašą nuo komentaro apie knygą, ji pamažu pereina prie pasavarstymų ar iš tikrųjų tokie žmonės kaip M. Chodorkovskis turėtų sėdėti kalėjime, o gal jis tiesiog yra tapęs atpirkimo ožiu, be to ji netrukus pradeda vardinti (ne tiesiogiai įvardindama) kas Lietuvoje iš verslo gigantų turėtų atsidurti kitapus kalėjimo sienos „Už tokius pačius kaip jo nusikaltimus nesėdi šimtai Rusijos verslininkų kaip ir lietuviškieji – nei VP market nei MG Baltic nei kiti panašūs (o veikla – vienodo braižo)…“.

Dar vienas įdomaus A. Zuokienės bendravimo socialiuose tinkluose pavyzdys prasideda taip: „Diskutuoju su vyresniąja dukra, studijuojančia Anglijoj apie elitizmo teoriją“. Čia kyla tik viena mintis: kokiomis rimtomis temomis bendrauja mama su dukra, bet įdomiausias visoje žinutėje dar ne tai. Žinutėje ponia Agnė pasidalino su visais kaip ji tolimais 1989 metais pasipriešino ketinimams nuo Pilaitės statyti aplinkelį, kad nereikėtų važiuoti per kamščius, susidarančius Viršuliškėse. Žinutės pabaigoje A. Zuokienė pasidžiaugė, jog „<…>tokių istorijų ant mano sąžinės tik dvi – Viršuliškių kelias ir trečiasis Visagino blokas, dėl kurio statybų taip pat kvailai protestavau…“. Šis jos įrašas susilaukė 22 komentarų, iš kurių trys buvo jos pačios atsakymai į facebook‘o draugų įrašus. Taigi, ponia Agnė ne šiaip ištransliuoja savo žinutes, bet ir pati nevengia įsijungti į diskusijas su savo komentatoriais.

 Na ir mano nuomone pats linksmiausias šio mėnesio A. Zuokienės įrašas skamba taip: „Nuėjau aš tailandietiško masažo… Buvau girdėjus, kad laužo, vaikšto per tavo kūną. Bet niekas man nesakė, kad būna ir taip, jog LUPA. Lupa iš širdies 40 minučių…“. Visiškai apolitiška žinutė. Paprastas išgyvenimas, kuriuo Zuokienė nusprendė pasidalinti su labai plačiu žmonių ratu. Reikia pastebėti, kad žmonės labai aktyviai įsitraukė į diskusiją apie tailandietišką masažą, tik štai ponia Agnė šį kartą diskusijoje nesudalyvavo. Išskyrus vieną kartą, kai pakomentavo, jog jei būtų vanojama su vanta tai būtų buvę „<…> tik žiedeliai“. Taigi, ponios Agnės Zuokienės komunikacija socialiniuose tinkluose yra iš tiesų labai aktyvi, tiek paliečiant politines, tiek socialines, tiek ir asmenines temas. Labai smagu, ir ją reikėtų pagirti už tai, jog ji ne tik siunčia žinutes auditorijai, bet nevengia su ta pačia auditorija ir padiskutuoti.

Toliau norėčiau savo apžvalgą tęsti pereidama prie Sauliaus Stomos komunikacijos facebook tinkle. Saulius Stoma – rašytojas, publicistas, politinis veikėjas, kaip ir Agnė Zuokienė praeitą kadenciją buvo Seimo nariu. Kaip tikras rašytojas socialiniame tinkle rašo labai dažnai. Tačiau šį mėnesį paliko tik 3 įrašus. Pirmasis jo įrašas buvo siekis pareklamuoti savo knygą „Politika maro metu“. Įkėlė jis ir nuorodą į elektroninę savo knygos versiją ir pažadėjo pabendrauti su tais, kas pirks popierinį  knygos variantą. Antrasis šio mėnesio S. Stomos įrašas buvo trumputis komentaras, kuris skambėjo taip: „Įdomu. Labai, labai įdomu… (Nors Nekrošius ir pasakė visišką nesąmonę.)“,  apie straipsnį „V.Nekrošius: valstybės valdymą galėtų perimti prezidentė“. Po šio įrašo užsiplieskė labai arši komentatorių diskusiją, į kuria pats Stoma įsijungė tik vieną kartą.

Na ir (kol kas) paskutinis šį mėnesį S. Stomos įrašas yra apie Konstitucinio Teismo sprendimą dėl rinkiminių rezultatų prieštaravimo Seimo rinkimų įstatymui.  Ponas Saulius šią situacija pakomentavo štai taip: „Taigi Darbo partija beveik reabilituota. Kalti tik pavieniai jos nariai… Oi sunku bus Prezidentei Uspaskichą tramdyti!“. Iš jo žinutės galima susidaryti nuomonę, jog jam kelia džiaugsmą tai, jog Prezidentei bus sunku tramdyti V. Uspaskich. Labai gaila, bet į savo facebook‘o draugų diskusiją ponas Stoma neįsitraukė.

 Apskritai Saulius Stoma facebook tinkle pasižymi labai aktyviu bendravimu bei atsakinėjimu į draugų komentarus. Kodėl jis šį mėnesį toks neaktyvus net sunku atsakyti. Galbūt taip yra dėl to, jog baigus Seimo nario kadenciją atsirado daug neatidėliotinų reikalų, pavyzdžiui tokių kaip kraustymasis iš Seimo?

Na, o daugiausiai veiksmo šį mėnesį buvo Dailio Alfonso Barakausko facebook paskyroje. Dailis Alfonsas Barakauskas – inžinierius, ekonomistas ir buvęs Seimo narys. Kiekviena dieną ir net po keletą kartų su savo facebook‘o draugais pasidalina įvairiomis nuotraukomis:  rudeninių medžių su geros dienos palinkėjimu, nuotrauka apie Vėlines, gėlių nuotrauka su palinkėjimu „ <…> bičiuliams gero penktadienio <…>“, o taip pat medžių, gulbių, arklių, juodųjų panterų, vaikų, aprengtų moliūgo kostiumais ir kt. nuotraukomis. Įdomiausia yra tai, jog didžiąją dalį jo įkeltų nuotraukų lydi gražūs palinkėjimai tokie kaip: „gražios dienos“, „labos nakties“, „gražaus vakaro“ ir kitokie. Dažnai po šiais D. Barakausko įrašais atsiranda daug komentarų su padėkomis arba palinkėjimais, skirtais jam, tačiau jis į juos niekad neatsako. Bet jeigu kas nors  iš jo draugų įkelia arba parašo ką nors jo sienoje, jis visada paspaudžia „like“.

 Prieš keletą dienų A. Barakauskas pasidalino nuoroda į straipsnį apie Konstitucinio Teismo nagrinėjamą bylą dėl Seimo rinkimų pažeidimų. Tačiau savo nuomonės neišreiškė, tik atsakydamas į savo draugų komentarus parašė „Matysime, koks sprendimas bus KT šeštadienį“. Na, o šeštadienį ponas Dailis  pasidalino lygiai tuo pačiu straipsniu, kaip ir S.Stoma, ir iš jo pusės buvo tik labai trumputis komentaras: „Koalicija lieka“. Taigi, pono D. Barakausko komunikacija socialiniuose tinkluose pasižymi daugiausiai gražių vaizdų ir mielų palinkėjimų forma.

Iš šios trumpos apžvalgos galime daryti išvadą, jog mūsų politikai, tiek jaunesnės, tiek ir vyresnės kartos, nevengia naudotis socialinėmis medijomis. Savo draugų auditorijoms jie siunčia įvairiausio spektro žinutes: nuo politinių klausimų ir asmeninio gyvenimo detalių iki gyvūnų nuotraukų. Norėtųsi politikus pagirti už tai, jog nors ir retai, bet visgi jie stengiasi palaikyti abipusį ryšį su savo facebook tinklalapio draugais.

 

Parengė

Skaistė Kalininaitė

Reklama
  1. No trackbacks yet.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: